גיזום גפן

כריתת וגיזום של עצים ברמה הגבוהה ביותר!

גידול הגפן יכול להיות פשוט בטיפול נכון. הצמח מטפס ויכול לשמש גם בתור גדר חיה או יצירת הצלה כשהיא גדלה ומתפרסת על הפרגולה. לגפן יש נטייה להתפרס ולגדול לכיוונים שונים, מה שיכול גם להוות מטרד סביבתי. על מנת למנוע זאת מתבצע גיזום גפן שמביא איתו מספר יתרונות.

גיזום גפן

היתרונות של גיזום הגפן

  • סידור הגפן – אחד הדברים החשובים שמתקבלים בתום גיזום הגפן הוא סידור של הצמח. במקום שהוא יגדל ויתפשט בכל מקום הוא נמצא רק באזור הרצוי לך. סידור זה חשוב עוד יותר כשהצמח עובר לשכנים או מגיע למקומות לא רצויים.
  • מניעת סבך – יתכנו מקרים בהם הגדילה הלא מבוקרת תיצור סבך של ענפים. במקרה זה רק גיזום יכול להרחיק זאת ואת המזיקים שיכולים להסתתר תחת אותו סבך. לכן פעולה זו טובה לא רק לגפן אלא לגינה כולה.
  • גדילה טובה – כאשר מתבצע גיזום גפן הגדילה שלה טובה יותר. הגיזום למעשה מכוון אותה, מרחיק אזורים מתים וענפים יבשים כך שהענפים שנשארים הם בריאים וגדלים באופן טוב יותר מכפי שעשו לפני הגיזום.

גיזום גפן – צעד אחר צעד

על מנת לקבל את התוצאה הרצויה בסיום העבודה חשוב לעבור על השלבים הבאים:

  • שלב ראשון – תכנון

ראשית יש לבצע תכנון של העבודה. בתכנון כדאי להביא בחשבון לא רק את הגיזום של הגפן אלא לבדוק אם יש צורך לבצע פעולות נוספות במקום. יחד עם בעל המקצוע אפשר להחליט היכן יתבצעו החיתוכים (באופן כללי כמובן) ולקבל החלטות שיהפכו את הגינה לבריאה יותר.

  • שלב שני – ביצוע

זה השלב הארוך ביותר. הגוזם יבחן את הגפן, יזהה את הענפים הפגועים ויחתוך אותה במקומות שגם יעניקו את המראה הרצוי וגם יהפכו אותה לבריאה. גיזום גפן יכול לארוך זמן וזאת בהתאם לכמות הגפן, מתי בפעם האחרונה נעשה גיזום ובמצב שלה.

  • שלב שלישי – ניקיון

כדאי לעבוד עם בעל מקצוע אשר משאיר את השטח נקי. נכון שהגפן אינה כבדה במיוחד, אך כאשר מתבצע גיזום, יכולים ליפול באזור ענפים רבים והאיסוף שלהם יכול לארוך זמן. בעת תיאום הציפיות עם בעל המקצוע כדאי לוודא שהוא יכול לבצע גיזום של הגפן וניקיון של האזור.

טיפול נכון בגפן

טיפול נכון של הגפן כולל ביצוע פעולות שונות ואחת מהן היא גיזום גפן. שלא כמו כלל הפעולות עליהן יש להקפיד לאורך כל השנה, את הגיזום יש לבצע בעונת החורף. בעונה זו הגפן נמצאת בתרדמה, היא לא גדלה ולא מצמיחה פירות.

בחודשים האחרונים של החורף ניתן לבצע גיזום של הגפן ולהכין אותה אל תקופת האביב ולפריחה הצפויה. גיזום שנעשה נכון מעודד את הצמיחה של הגפן והבשלת הפרי. חשוב להקפיד בסיום עונת הפריחה לנקות את האזור מפירות שנשרו ובכך למנוע את הגעת המזיקים שמחפשים אחר פירות אלו.

הזמנת גוזם מקצועי

פעולת גיזום גפן יכולה להתבצע לבד אם יש לך היכרות עם הדרישות של הגפן ובמקרים של שיח שאינו גדל לממדים רחבים. גוזם מקצועי יוכל להיות לך לעזר, להגיע למקום, לטפל גם במקומות הגבוהים וליצור סביבה בריאה יותר. לפרטים נוספים כיצד ניתן לעשות זאת – זה הזמן להשאיר את פרטייך באתר.

מה היה לנו בכתבה?

טיפ-טופ גיזום
טיפ-טופ גיזום

שירותי גיזום מקצועיים על ידי חברת טיפ טופ גיזום וכריתת עצים.
חברתנו מספקת שירותי גיזום עצים למעלה מ-25 שנים! בפריסה ארצית. במקצועיות ואחריות.

חברת טיפ טופ גיזום היא אחת החברות הוותיקות בישראל בתחום גיזום העצים, לא רק שהחברה מספקת שירותים בפריסה ארצית אלא כל השירותים הם תחת מחיר אחיד וגם תנאי השירות הם חסרי תקדים. זאת אומרת שכאשר אתם מקבלים את השירות שלנו אתם מקבלים גם אחריות על העבודה.

חברת טיפ טופ גיזום תשמח להעניק לכם שירות גם, רוצים להצטרף למגוון הלקוחות המרוצים שלנו? התקשרו כעת 050-800-4095

השאירו פרטים או התקשרו
050-800-4095

רם דגני
קרא עוד
"חיפשתי חברה שתגזום את העץ שכל-כך מציק לי בחצר, הגעתי לטיפ טופ גיזום מגוגל וישר התלהבתי מהשירות שקיבלתי, כאשר הם הגיעו לבצע את העבודה הם עשו את זה במהירות תוך שמירה על הסביבה, המון תודה לכם, תותחים!"
חנה לוי
קרא עוד
"העץ הגבוה בבניין כבר הגיע לחלונות הבתים והיינו צריכים לגזום אותו. תודה לטיפ טופ גיזום שביצעו את העבודה במהירות ולא חשוב מכך, בהירות ומקצועיות. אני ממליצה בחום."
אורן לפיד
קרא עוד
"תודה רבה על שירות לא פחות ממצוין. מהטלפון הראשון ועד סיום העבודה הרגשתי שאני בידיים טובות ומקצועיות. ממליץ בחום."
אורי כהן
קרא עוד
"תודה על עבודה מקצועית בגיזום 5 עצי דקל בחצר הבית. כיף לראות בעלי מקצוע טובים בעבודה."
סיגלית זגורי
קרא עוד
"תודה לצוות של טיפ טופ גיזום שהגיעו מהר לבצע כריתת עץ אצלנו בחצר של הבניין. הם עשו עבודה מצוינת כולל הגשת כל האישורים הדרושים. תודה רבה."
יהודה טלמור
קרא עוד
"אני רוצה להמליץ על השירות של טיפ טופ גיזום. הם עשו עבודה טובה, מהירה ומקצועית."
הקודם
הבא

יכול לעניין אותך

מידע מקצועי נוסף

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו - 050-8004095 דילוג לתוכן