עקירת עץ

כריתת וגיזום של עצים ברמה הגבוהה ביותר!

עקירת עץ – שאלות נפוצות

העצים בגינה ובשטחים הציבוריים המשותפים מיועדים להעניק לנו יופי, מרחב מחיה ירוק ונעים והם מסייעים אפילו להפחתת הטמפרטורות. עם זאת, הם רגישים למפגעי מזג האוויר, יכולים להישבר ברוח ומזיקים שונים יכולים לבקר אותם ולהזיק להם. שמירה על העצים יכולה להפחית את כל אלו, אך לעתים לא תהיה ברירה אלא לבצע עקירת עץ ועל כך יכולות להיות לך שאלות רבות.

מתי יש לשקול עקירת עץ?

יש לשקול לבצע עקירת עצים במקרים בהאים:

  • מחלה – במקרה של עץ חולה שלא ניתן לשקם אותו יש לשקול לבצע עקירה. עץ חולה עלול לגרום להתפשטות המחלה בסביבה ולנפילה מסוכנת של הענפים.
  • הפרעה לסביבה – אם יש צורך לבצע שיפוץ במקום והעץ נמצא על השטח המיועד לכך יש לבצע עקירה ואם ניתן לעשות זאת אז לבצע העתקה מסודרת שלו.כעיגכענ

האם מותר לעקור כל עץ?

חוק פקודת היערות קבע כי העצים בישראל מוגנים. בין אם העצים נמצאים בחורש, בשטח ציבורי או אפילו בגינה פרטית, אין לעקור אותם ללא אישור. העצים המוגנים הם עצים בגובה שני מטרים ומעלה ושהיקפם, אשר יימדד בגובה מטר ושלושים מהאדמה עולה על עשרה סנטימטר. במקרה זה אין לעקור אותם ללא קבלת היתר מתאים לכך. לאחר שניתן היתר עקירת עץ תתבצע על ידי בעל מקצוע מתאים.

כיצד ניתן לקבל אישור לעקירת העץ?

הדרך לקבל אישור עקירת עצים היא ביצוע פניה לפקיד היערות האזורי. בהתאם לאזור בארץ יהיה עלינו לפנות אל הקרן הקיימת לישראל והנציג מטעמה או בעיריות מסוימות לפנות אל הנציג שקק"ל אישרה כי הוא יוכל לתת את האישור הנדרש. כל בקשה תיבדק באופן אישי ולא ניתן להכליל מקרה אחד על אחר. במקרה שנרצה לבצע עקירת עץ יהיה עלינו להסביר את הסיבה ולחכות לאישור המתאים.

מי יכול לבצע עקירת עץ?

עקירת עץ צריכה להתבצע על ידי בעל מקצוע. ישנם מקרים בהם העץ מפריע למעבר או נמצא באזור שאמור לעבור שיפוץ וישנם מקרים בהם העץ פגוע ויכול להוות סכנה לעוברים ושבים במקום. עקירת עצים לא מקצועית עלולה להוביל לאסון ולכן רק בעל מקצוע שהוסמך לעבודה והוסמך לעבוד בגובה יוכל לבצע אותה בבטחה.

מתי יש לבצע העתקה של העץ?

לאחר עקירת עץ

באופן כללי העצים בישראל מוגנים ועל כן המטרה היא להציל אותם אם הדבר אפשרי. במקרה של עץ פגוע וחולה, עץ שנשבר ולא ניתן לטפל בו, הדרך הנכונה ביותר לטפל בשטח תהיה עקירת עץ. אבל אם הסיבה לעקירה היא שינוי ייעוד של המקום ועל כן צורך להזיזו, יש לבחון את סוגיית ההעתקה אשר אומרת כי בעל המקצוע יוציא את העץ במלואו, כולל שורשיו, הוא יעשה כל שיוכל כדי לשמור עליו ובזמן הקצר ביותר יעביר אותו לשתילה במקום אחר. סיכויי ההעתקה אינם עומדים על מאה אחוז, אך פעולה זו יכולה להצליח ואם העץ במצב טוב ושורשיו חזקים, יש לבחון פעולה זו.

הגעת למקום הנכון

עקירת עצים חייבת להתבצע על ידי בעל מקצוע מומחה בתחום. עליו להביא ניסיון, הכשרה ואת הציוד המתאים. במקרים בהם נדרשת העתקה במקום עקירה, חשוב שהוא יוכל לבצע את העבודה במלואה. רגע לפני הזמנת בעל המקצוע יכולות להיות לך שאלות רבות ולשם כך אנו עומדים לרשותך.

אנו מזמינים אותך ליצור עמנו קשר ולדבר עם המומחים בתחום. נשמח לענות על שאלותייך ולהציע הצעת מחיר עבור הפעולות הנדרשות לך. כל שעלייך לעשות הוא ליצור עמנו קשר ונשמח לעזור.

בנוסף, עשוי לעניין אתכם: כריתה, העתקה וגיזום של עץ זית.

5/5 - (5 votes)

מה היה לנו בכתבה?

טיפ-טופ גיזום
טיפ-טופ גיזום

שירותי גיזום מקצועיים על ידי חברת טיפ טופ גיזום וכריתת עצים.
חברתנו מספקת שירותי גיזום עצים למעלה מ-25 שנים! בפריסה ארצית. במקצועיות ואחריות.

חברת טיפ טופ גיזום היא אחת החברות הוותיקות בישראל בתחום גיזום העצים, לא רק שהחברה מספקת שירותים בפריסה ארצית אלא כל השירותים הם תחת מחיר אחיד וגם תנאי השירות הם חסרי תקדים. זאת אומרת שכאשר אתם מקבלים את השירות שלנו אתם מקבלים גם אחריות על העבודה.

חברת טיפ טופ גיזום תשמח להעניק לכם שירות גם, רוצים להצטרף למגוון הלקוחות המרוצים שלנו? התקשרו כעת 050-800-4095

השאירו פרטים או התקשרו
050-800-4095

רם דגני
קרא עוד
"חיפשתי חברה שתגזום את העץ שכל-כך מציק לי בחצר, הגעתי לטיפ טופ גיזום מגוגל וישר התלהבתי מהשירות שקיבלתי, כאשר הם הגיעו לבצע את העבודה הם עשו את זה במהירות תוך שמירה על הסביבה, המון תודה לכם, תותחים!"
חנה לוי
קרא עוד
"העץ הגבוה בבניין כבר הגיע לחלונות הבתים והיינו צריכים לגזום אותו. תודה לטיפ טופ גיזום שביצעו את העבודה במהירות ולא חשוב מכך, בהירות ומקצועיות. אני ממליצה בחום."
אורן לפיד
קרא עוד
"תודה רבה על שירות לא פחות ממצוין. מהטלפון הראשון ועד סיום העבודה הרגשתי שאני בידיים טובות ומקצועיות. ממליץ בחום."
אורי כהן
קרא עוד
"תודה על עבודה מקצועית בגיזום 5 עצי דקל בחצר הבית. כיף לראות בעלי מקצוע טובים בעבודה."
סיגלית זגורי
קרא עוד
"תודה לצוות של טיפ טופ גיזום שהגיעו מהר לבצע כריתת עץ אצלנו בחצר של הבניין. הם עשו עבודה מצוינת כולל הגשת כל האישורים הדרושים. תודה רבה."
יהודה טלמור
קרא עוד
"אני רוצה להמליץ על השירות של טיפ טופ גיזום. הם עשו עבודה טובה, מהירה ומקצועית."
הקודם
הבא

יכול לעניין אותך

מידע מקצועי נוסף

כך תתחזקו את הגינה הפרטית שלכם

כל גינה צריכה תחזוקה. גינה אינה מתוחזקת היא גינה שמהר מאוד מאבדת את יופייה, הצמחים לא באמת מגיבים ולא עומדים בציפיות ובעלי החיים מגלים אף

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו - 050-8004095 דילוג לתוכן