כריתת עצים בבית פרטי

כריתת וגיזום של עצים ברמה הגבוהה ביותר!

לא כולם יודעים אך כריתת עץ גם משטח פרטי שלכם עשוי להיות סיפור מורכב הרבה יותר מכפי שנדמה לכם מלכתחילה. ישנו חוק אילנות מוגנים שאוסר כריתה או עקירה של עצים גם בשטחים פרטיים. כדי לעקור עץ כזה חובה להוציא אישור חוקי לשם כך.

מעבר לכך יש גם סכנות בגיזום עצים כאשר במקרה והדבר לא נעשה עם הקפדה על כל כללי הזהירות, התוצאה עשויה להיות הרת אסון ממש וכבר היו דברים מעולם.

כריתת עצים בבית פרטי

מה אומר החוק לגבי כריתת עצים בבית פרטי?

אולי הדבר יישמע לכם מוזר אך ישנו חוק במדינת ישראל הקובע כי כל עץ שהוא מעל לגובה של שני מטרים והקוטר של הגזע רחב מ – 20 ס"מ החל ממרחק של 1.30 מטר מעל הקרקע, הרי שהעץ נחשב כעץ מוגן. לא משנה היכן נמצא העץ. גם הוא עץ שאתם נטעתם בתוך החצר הפרטית שלכם.

מה שצריך זה להגיש בקשה לכריתת העץ. זה לא חייב להיות סיפור מסובך. מה שצריך זה לפנות אל פקיד היערות שנותן שירות באזור שלכם. כדי לאתר את פקיד היערות שלכם, אתם צריכים פשוט להרים טלפון אל הרשות המקומית שלכם ולבקש את הפרטים של פקיד היערות.

לרוב תוכלו למצוא בקלות את המידע הזה גם באינטרנט. רק לאחר שתקבלו את האישור כריתת עץ המיוחד תוכלו להתקדם הלאה ולכרות את העץ.

איך משיגים אישור כריתת עץ בשטח פרטי?

כפי שכבר הסברנו, כריתת עץ היא דבר בעייתי בכל מקום. בשטח ציבורי כמו בשטח פרטי. אם העץ בגינה הפרטית מפריעה לכם ולתוכניות שיש לכם בגינה, יהיה עליכם לפנות אל פקיד היערות. הוא יגיע אליכם ויבחן את העץ ואת הבקשה שלכם.

לאחר הבדיקה הוא יוכל לקבוע האם אכן מדובר בבקשה מוצדקת וכי ישנה אפשרות לעקור את העץ או שמא לדעתו יש לדחות את הבקשה. גם אם קרה והגשתם כבר את הבקשה לכריתת העץ והיא נדחתה, יש מצבים רבים אשר בהם תוכלו להגיש ערעור שיתברר כאפקטיבי.

חשוב לציין כי האיסור לכרות עצמים חל על כל סוגי העצים. עצי פרי כמו עצי סרק.

מה ההבדל בין עקירת עץ לכריתת עץ בבית פרטי?

יש הבדל גדול בין כריתת עצים בבית פרטי לבין עקירת עצים באופן כללי. כאשר מדובר בכריתה של עץ, הרי שיוותר גדם של העץ. במקרים אשר בהם אתם רוצים לעקור לגמרי את העץ בלי שיישאר ממנו כל זכר, הרי שיהיה עליכם לכרות את העץ. זה כולל גם את כרסום השורשים שמבטיח שלא יישאר כל זכר לעץ.

כאמור כריתת עץ בחצר פרטית היא שונה מהותית מעקירת עץ באופן כללי.

אם אתם רוצים לכרות את העץ, הרי שתוכלו לחתוך את כל ענפי העץ ואת הגזע עד לנקודה הקרובה ביותר אל הקרקע. במסגרת כריתה כזו יישארו באדמה השורשים וכן הגדם של הגזע.

תוכלו גם ללכת על עקירה של העץ שזה אומר כרסום מלא של השורשים הוצאה של הגדם עד שתתקבל קרקע חלקה לגמרי בלי כל זכר או מכשול.

על פי רוב המקובל הוא לבצע עקירה של העץ יחד עם הכרסום של הגדם והשורשים. פעולה זו היא מעט יקרה יותר אך היא למעשה נחשבת כפתרון הכי יעיל והכי מעשי ביחס לכך שאר האפשרויות.

רוצים לבצע כריתת עצים בחצר הפרטית או בבית משותף? אל תעשו דבר לפני שתבדקו אם העץ שלכם מחייב קבלת אישור.  רק לאחר שתקבלו את האישור תוכלו להתקדם הלאה.

כריתת עץ בבית פרטי

אם יש לך עץ אשר ברצונך לכרות אותו או לטפל בו, יתכן ויש לך שאלות רבות על התהליך. כריתת עצים בבית פרטי היא פעולה מקצועית אשר צריכה להתבצע על פי החוק. בכתבה זו ננסה לענות על השאלות הנפוצות אשר יעזרו לך לבצע את הפעולה בדרך הטובה ביותר.

עץ לאחר כריתה בבית פרטי
עץ לאחר כריתה בבית פרטי

מתי מומלץ לבצע כריתת עצים בבית פרטי?

קשה להגיד כי יש זמן שמומלץ לכרות בו את העץ שבחצר הבית. למעשה, לרוב הכריתה תהיה פעולה של אילוץ והיא תתבצע במקרים הבאים:

  • פגיעה בעץ – העצים יכולים להיפגע בשל מזג האוויר. הרוח עלולה להכות בהם או להעיף חפצים שיפגעו בהם. במקרה שהעץ נשבר פעמים רבות הדבר היחיד שאפשר לעשות הוא לכרות אותו, גם אם לא הייתה לך כל כוונה לעשות זאת.
  • מחלה בעץ – הצמחים חשופים למחלות שונות. חלק מהן יכולות לחלוף בטיפול נכון וחלק מהן עלולות לכרסם בצמח עד לפגיעה קשה. במקרה כזה, העץ הופך להיות מפגע ואין מנוס מאשר לבצע כריתת עצים בבית פרטי.
  • שיפוצים – אם הדבר מאפשר זאת יש לשמור על העץ, אך אם יש להעביר קווי חשמל ומים ולבנות במקום, יש לשקול את פעולת הכריתה. אם ניתן לבצע העתקה של העץ יש לנסות לעשות זאת ובכל מקרה יש לתאם את הפעולה עם הגורמים הרלוונטיים.

מיהם הגורמים הרלוונטיים לתיאום הפעולה הנדרשת?

המחשבה כי העץ שנמצא בשטח שלך שייך לך בלבד היא מוטעית. כל עץ בוגר בישראל הוא עץ מוגן. ההגדרה של עץ בוגר היא: עץ אשר גובהו מהקרקע יהיה שני מטרים ויותר ושהיקפו, אשר נמדד בגובה של מטר ושלושים עולה על עשרה סנטימטרים. הגורם המוסמך לתת לך אישור כריתת עצים בבית פרטי הוא פקיד היערות של קק"ל או מי שהוסמך לכך מטעמו.

במידה ויש לך עץ שעונה על הגדרה זו וברצונך להזמין כורת, יהיה עלייך לבקש אישור כריתת עץ לפני ביצוע העבודה. ניתן ליצור קשר עם בעל המקצוע מראש על מנת להבין את משמעות העבודה, לתכנן אותה ואף לקבל מענה לשאלות בכל מה שנוגע לתהליך קבלת האישור.

 

כריתת עצים בבית פרטי

 

מהי ההכשרה של הכורת?

כורת עצים הוא בעל מקצוע לכל דבר אשר עבר הכשרה בתחום כריתה וגיזום. בנוסף לכך עליו להחזיק בתעודה המאשרת לו לבצע עבודות בגובה. פעמים רבות כריתת עצים בחצרות הבתים דורשת גם טיפוס לגובה. רק בעל מקצוע שמחזיק בשתי התעודות יתאים לביצוע המלאכה.

כיצד ניתן למצוא בעל מקצוע הגון?

שאלה זו נשאלת לא רק על ידי אנשים שרוצים לבצע כריתת עצים בבית פרטי. בשיחה עם בעל המקצוע חשוב לשמוע כי הוא אכן למד את התחום, שיש לו אישור לעבוד בגובה וביטוח. כדאי לשאול על עבודות קודמות שהוא כבר ביצע ואם מדובר על עבודה מורכבת, לבקש לשוחח עם לקוחות קודמים. נקודה חשובה היא לוודא כי בעל המקצוע לא רק כורת אלא גם מפנה את השאריות מהמקום. בסוף ניתן לקבל הצעת מחיר או הערכת מחיר (שתהיה סופית לאחר שבעל המקצוע יראה את מצב החצר).

בטיפ טופ גיזום מחכה לך בעל מקצוע אמין ומקצועי. בעל מקצוע מנוסה בתחום כריתת עצים והוא ישמח לעמוד לרשותך. כל שעלייך לעשות הוא להשאיר את פרטייך כאן ומומחה יחזור אלייך.

בנוסף, עשוי לעניין אתכם: כריתה, העתקה וגיזום של עץ זית.

5/5 - (4 votes)

מה היה לנו בכתבה?

טיפ-טופ גיזום
טיפ-טופ גיזום

שירותי גיזום מקצועיים על ידי חברת טיפ טופ גיזום וכריתת עצים.
חברתנו מספקת שירותי גיזום עצים למעלה מ-25 שנים! בפריסה ארצית. במקצועיות ואחריות.

חברת טיפ טופ גיזום היא אחת החברות הוותיקות בישראל בתחום גיזום העצים, לא רק שהחברה מספקת שירותים בפריסה ארצית אלא כל השירותים הם תחת מחיר אחיד וגם תנאי השירות הם חסרי תקדים. זאת אומרת שכאשר אתם מקבלים את השירות שלנו אתם מקבלים גם אחריות על העבודה.

חברת טיפ טופ גיזום תשמח להעניק לכם שירות גם, רוצים להצטרף למגוון הלקוחות המרוצים שלנו? התקשרו כעת 050-800-4095

השאירו פרטים או התקשרו
050-800-4095

רם דגני
קרא עוד
"חיפשתי חברה שתגזום את העץ שכל-כך מציק לי בחצר, הגעתי לטיפ טופ גיזום מגוגל וישר התלהבתי מהשירות שקיבלתי, כאשר הם הגיעו לבצע את העבודה הם עשו את זה במהירות תוך שמירה על הסביבה, המון תודה לכם, תותחים!"
חנה לוי
קרא עוד
"העץ הגבוה בבניין כבר הגיע לחלונות הבתים והיינו צריכים לגזום אותו. תודה לטיפ טופ גיזום שביצעו את העבודה במהירות ולא חשוב מכך, בהירות ומקצועיות. אני ממליצה בחום."
אורן לפיד
קרא עוד
"תודה רבה על שירות לא פחות ממצוין. מהטלפון הראשון ועד סיום העבודה הרגשתי שאני בידיים טובות ומקצועיות. ממליץ בחום."
אורי כהן
קרא עוד
"תודה על עבודה מקצועית בגיזום 5 עצי דקל בחצר הבית. כיף לראות בעלי מקצוע טובים בעבודה."
סיגלית זגורי
קרא עוד
"תודה לצוות של טיפ טופ גיזום שהגיעו מהר לבצע כריתת עץ אצלנו בחצר של הבניין. הם עשו עבודה מצוינת כולל הגשת כל האישורים הדרושים. תודה רבה."
יהודה טלמור
קרא עוד
"אני רוצה להמליץ על השירות של טיפ טופ גיזום. הם עשו עבודה טובה, מהירה ומקצועית."
הקודם
הבא

יכול לעניין אותך

מידע מקצועי נוסף

כך תתחזקו את הגינה הפרטית שלכם

כל גינה צריכה תחזוקה. גינה אינה מתוחזקת היא גינה שמהר מאוד מאבדת את יופייה, הצמחים לא באמת מגיבים ולא עומדים בציפיות ובעלי החיים מגלים אף

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו - 050-8004095 דילוג לתוכן