גיזום עץ רימון

כריתת וגיזום של עצים ברמה הגבוהה ביותר!

כל מי שמגדל עץ רימון צריך להקפיד גם על הגיזום של העץ בעת הצורך. הגיזום של העץ מסייע לו לצמוח ולגדול היטב וכך להגיע למירב התפוקה שלו.

גיזום עץ רימון מאפשר כניסה של אור השמש אל תוך האזורים הפנימיים של העץ כאשר לא תמיד השמש אכן מצליחה להגיע לכל חלקי העץ במצבים בהם לא גוזמים את הענפים.

הודות לגיזום של העץ הוא מצליח לשגשג ולהגיע ליצור של פירות בכמות גבוהה יותר וגם באיכות גבוהה יותר.

מתי לבצע גיזום עץ רימון?

גיזום עצי פרי ועץ רימון מסייע רבות לעץ וכפי שכבר הזכרנו לעיל מדובר ביתרון מהותי של הוספת אור ממש לכל חלקי העץ. מלבד היתרון הזה שי עוד יתרונות נוספים כמו עיצוב של העץ והענקת מראה מעוצב ונעים לעץ שיהיה בצורה נעימה ונוחה לעין.

מלבד זאת מסייע הגיזום בכך שהעץ לא יפלוש לכל כיוון ולכל רוח אל עבר אזורים פחות רצויים. כמו מחוץ לגינה, מחוץ לגדר או לעבר הרחוב.

גיזום עץ רימון מחיר

הגיזום של עץ רימון צריך שייעשה בצורה מקצועית, עדיף על ידי איש מקצוע מתחום הגננות. כך אפשר יהיה להבטיח כי אכן הגיזום יהיה יעיל.

העלות של הגיזום נע לרוב בין 250 ₪ ועד 1000 ₪ כאשר הפרמטרים שמשפיעים יותר מכל על המחיר זהו הגודל של העץ והגובה שלו. כאשר מדובר בעצים גבוהים ממש של 800 ס"מ ומעלה הרי שם המחיר אכן עשויים להגיע לטווח העליון של אזור ה – 1000 ₪ לפחות.

הגיזום בעצים בגובה שכזה נעשה ברוב המקרים בעזרת כלים מתקדמים אשר בעזרתם ניתן אכן לבצע את המלאכה ולהגיע לנקודות הנדרשות בעלה העץ. לרוב ייעשה שימוש במנופי הרמה כמו גם במסורי גובה טלסקופיים.

ראו גם: גיזום עצי הדר.

גיזום עץ רימון

איך לגזום עץ רימון?

בעת ביצוע תהליך הגיזום ישנה חשיבות רבה לשמירה על הענפים העבים שנמצאים במקביל אל הקרקע. הדגש הוא לא בהכרח על הענפים שפונים לכיוון מעלה.

כדי לגזום את העץ בצורה הנכונה יש לעשות זאת באמצעות מזמרה תוך ניסיון לייצר רווח בין הענפים כדי ליצור מקום לצורך הגדילה של הרימונים.

חשיבות עץ רימון בטבע וביהדות

הרימון הוא אחד מהפירות של שבעת המינים. מדובר בשבעת המינים אשר בהם נשתבחה ארץ ישראל. הרימון הינו אחד הפירות הכי מיוחדים והכי מרשימים שיש לנו.

פרי הרימון קישט את בית המקדש, עושים בו שימוש לצורך קישוט הסוכה, מברכים עליו בראש השנה והוא כמובן גם פרי טעים, מתוק ומרשים.

עץ הרימון הוא לא כמו עוד סוג של פרי והוא בהחלט נחשב כפרי ייחודי. גידול של עץ רימון היא בחירה של בעלי גינות רבים אשר רואים ברימון את הייחודיות שלו ואת היתרונות שלו הן מבחינת היהדות והן באופן כללי בטבע.

עשוי לעניין אתכם: גיזום עצים מחיר.

מדוע חשוב לבצע גיזום עץ רימון?

יש סיבות שונות מדוע חשוב כל כך להקפיד על גיזום עץ הרימון.

כבר מנינו לעיל חלק מהן ונמנה להלן סיבות נוספות:

סיבה פירוט
שמירה על בריאות העץ הגיזום של ענפי העץ תורמים רבות למען השמירה על בריאות העץ לא פעם יש על העץ ענפים שבורים, ענפים יבשים או פצועים וענפים חולים בגלל סיבות שונות. ברגע שגוזמים את אותם הענפים הבעייתיים, אנחנו למעשה מאפשרים לעץ להשקיע את כל האנרגיות שיש לו לצורך גדילה והתחזקות בלי שיהיה עליו להפנות משאבים לצורך ריפוי החלקים החולים והבעייתיים של העץ.

מעבר לכך, הגיזום של העץ מוביל להפעלת המערכת ההישרדותית של העץ שמסייעת לעץ להתחזק ולשמור עליו שלא ימות. הודות לגיזום אנחנו נגלה שבכל מקום בו היה ענף אחד יצמחו עוד שניים ושלושה ענפים. הגיזום כאמור פותח את העץ לקרינה ישירה של השמש גם לאזורים הפנימיים של העץ כך שזה גם כן תורם לבריאות העץ ולצמיחה שלו.

טיפול נכון בעץ הגיזום של העץ תוחם אותו לגודל ולממדים המתאימים לנו. כך העץ לא יגיע לממדים מוגזמים שאינם רצויים לנו וכאלה שיקשו עלינו את הטיפול בעץ ועל קטיף הפירות אחר כך.
ככל שהעץ יהיה מוגדר יותר ובממדים מוגדרים, הרי שאפשר יהיה לשלוט עליו, לאתר בעיות, לזהות מחלות ולהעניק לו את הטיפול הכי נכון לאורך כל הדרך.
עיצוב העץ הגיזום של העץ תורם רבות לעיצוב שלו כאשר כך הוא לא יתפשט בלי שליטה. הגיזום באופן כללי מעניק לעץ מראה מסודר ומוגדר גם אם לא מקפידים ממש על גיזום בצורה או בעיצוב מסוימים.
מניעת סכנות עץ שצומח בלי שליטה עלול להפוך למוקד סיכון. הענפים שצומחים והופכים לכבדים מאוד עלולים ליפול ולהישבר ובכך לסכן עוברי אורח. השורשים עשויים להתפקע ולבלוט על פני אדמה וליצור מכשולים ורק בעזרת גיזום קבוע ניתן למנוע את היווצרות כל התופעות הללו.

 

ראו גם: כרסום שורשים.

מה יקרה אם לא נגזום עץ רימון?

עץ רימון שגדל פרא בלי כל השגחה, מעקב וכמובן גיזום, הוא עץ שיתפתח לכיוונים שונים, ייווצר סבך שיקשה על חדירה של קרני השמש לחדור אל החלקים הפנימיים של העץ מה שיוביל מהר מאוד לתפוקה ירודה של פירות.

מלבד זאת העץ יהפוך לפגם אסתטי בגינה כי הוא לא ייראה נעים, נאה או מטופח. הענפים יזדקרו לכל רוח, הם לא תמיד יהיו בריאים ואיכותיים מה שיגרום לכך שהעץ ישקיע אנרגיה רבה לריפוי הענפים הללו ובקיצור, נזק רציני לעץ ולפירות שלו.

עשוי לעניין אתכם: העתקת עץ.

גיזום עץ רימון עם טיפ טופ גיזום

חברת טיפ טופ גיזום מציעה שירות מקצועי של צוות מנוסה בגיזום עצים באופן כללי ועצי רימון בפרט. החברה עובדת עם כלי מקצוע מתקדמים לצד ידע רב וניסיון רב שנים מה שמוביל לתוצאות מושלמות!

Rate this post

מה היה לנו בכתבה?

טיפ-טופ גיזום
טיפ-טופ גיזום

שירותי גיזום מקצועיים על ידי חברת טיפ טופ גיזום וכריתת עצים.
חברתנו מספקת שירותי גיזום עצים למעלה מ-25 שנים! בפריסה ארצית. במקצועיות ואחריות.

חברת טיפ טופ גיזום היא אחת החברות הוותיקות בישראל בתחום גיזום העצים, לא רק שהחברה מספקת שירותים בפריסה ארצית אלא כל השירותים הם תחת מחיר אחיד וגם תנאי השירות הם חסרי תקדים. זאת אומרת שכאשר אתם מקבלים את השירות שלנו אתם מקבלים גם אחריות על העבודה.

חברת טיפ טופ גיזום תשמח להעניק לכם שירות גם, רוצים להצטרף למגוון הלקוחות המרוצים שלנו? התקשרו כעת 050-800-4095

השאירו פרטים או התקשרו
050-800-4095

רם דגני
קרא עוד
"חיפשתי חברה שתגזום את העץ שכל-כך מציק לי בחצר, הגעתי לטיפ טופ גיזום מגוגל וישר התלהבתי מהשירות שקיבלתי, כאשר הם הגיעו לבצע את העבודה הם עשו את זה במהירות תוך שמירה על הסביבה, המון תודה לכם, תותחים!"
חנה לוי
קרא עוד
"העץ הגבוה בבניין כבר הגיע לחלונות הבתים והיינו צריכים לגזום אותו. תודה לטיפ טופ גיזום שביצעו את העבודה במהירות ולא חשוב מכך, בהירות ומקצועיות. אני ממליצה בחום."
אורן לפיד
קרא עוד
"תודה רבה על שירות לא פחות ממצוין. מהטלפון הראשון ועד סיום העבודה הרגשתי שאני בידיים טובות ומקצועיות. ממליץ בחום."
אורי כהן
קרא עוד
"תודה על עבודה מקצועית בגיזום 5 עצי דקל בחצר הבית. כיף לראות בעלי מקצוע טובים בעבודה."
סיגלית זגורי
קרא עוד
"תודה לצוות של טיפ טופ גיזום שהגיעו מהר לבצע כריתת עץ אצלנו בחצר של הבניין. הם עשו עבודה מצוינת כולל הגשת כל האישורים הדרושים. תודה רבה."
יהודה טלמור
קרא עוד
"אני רוצה להמליץ על השירות של טיפ טופ גיזום. הם עשו עבודה טובה, מהירה ומקצועית."
הקודם
הבא

יכול לעניין אותך

מידע מקצועי נוסף

כך תתחזקו את הגינה הפרטית שלכם

כל גינה צריכה תחזוקה. גינה אינה מתוחזקת היא גינה שמהר מאוד מאבדת את יופייה, הצמחים לא באמת מגיבים ולא עומדים בציפיות ובעלי החיים מגלים אף

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו - 050-8004095 דילוג לתוכן