גיזום עץ מנגו

כריתת וגיזום של עצים ברמה הגבוהה ביותר!

אם אתם מגדלים עץ מנגו בגינה, אתם כבר יודעים שחלק מהשימור והטיפוח של העץ מחייב גיזום עונתי. הגיזום הוא זה שמעניק לעץ את היכולת שלו לצמוח טוב יותר, לאפשר לקרני השמש להגיע אל חלקיו הפנימיים של העץ וכך הפירות נעשים מתוקים, טעימים ועסיסיים הרבה יותר.

הכירו את עץ המנגו

את הפירות המתוקים והעסיסיים של עץ המנגו אנחנו לא צריכים להכיר לכם. המנגו הוא אחד הפירות הייחודיים והמתוקים במיוחד שיש לנו כאן. כאן? אז האמת היא שהמוצא של המנגו הוא בכלל לא מכאן. המנגו הוא פרי הגדל על עץ טרופי שגדל באזורים שם האקלים הוא טרופי.

זה אומר אזורי הודו וסין. שם האקלים חם מאוד מצד אחד אך הם עשירים במשקעים רבים שיורדים במהלך כל חודשי השנה. אלה הם למעשה התנאים האופטימאליים לצמיחה הטובה של עץ המנגו. בארץ אנחנו יכולים ליהנות מהפירות של עץ המנגו בעיקר בקיץ החם לאחר ירידת המשקעים בחורף, כלומר לאחר שהעץ קבל את כל מה שהוא צריך כדי להבשיל את הפירות המתוקים והעסיסיים.

גיזום עץ מנגו

גיזום עץ מנגו – עשה זאת בעצמך שלב אחרי שלב

הדרך לגזום בצורה טובה ויעילה את עץ המנגו היא בעזרת מסור עצים. מסור עצים מתאים לגיזום של עץ גבוה וגדול עם ענפים ארוכים וגדולים הדורשים את הגיזום. בעצי מנגו קטנים הגיזום יכול להתבצע בצורה יותר נקודתית בעזרת מזמרה לגיזום. בעזרת המזמרה קל מאוד להסיר את הענפים הדקים והקטנים שחוסמים את המעבר של קרני השמש שלא יכולים להגיע אל הפירות.

הגיזום חייב להתבצע באופן שיטתי ואחיד בהתאם למצב והאופי של העץ. הגיזום האחיד ישפיע גם על היציבות של העץ ועל שיווי המשקל שלו שיישאר ויישמר.

מחיר גיזום עץ מנגו לפי גודל

המחיר לגיזום עץ המנגו תלוי בכמה וכמה גורמים ועל כן הוא אף פעם לא יכול להיות אחיד וקבוע.

המחיר מושפע ממספר קריטריונים, כמו הגובה של העץ, הגודל של העץ, הגישה שיש אליו וכמובן הציוד שנדרש לצורך כך. כדי לקבל הצעת מחיר מדויקות, יש להתחשב בכל הנתונים הללו.

אם אתם רוצים לבצע השוואת מחירים אתם בהחלט יכולים לפנות אל אנשי המקצוע השונים עם שלל הנתונים כדי לבחור את ההצעה הכי מתאימה עבורכם.

שיו לב לרמת המקצועיות כמו גם לניסיון שיש לאיש המקצוע הספציפי כי זה מה שישפיע יותר מכל על המחיר בסופו של דבר.

גיזום עץ מנגו

גיזום עץ המנגו

גיזום מחיר
גיזום של עץ מנגו שמגיע עד לגובה של 4 מטר בין 300 ₪ ל – 500 ₪
גיזום של עץ מנגו שהוא בגובה בין 4 מטר ל – 7 מטר בין 600 ₪ ל – 1200 ₪
גיזום עץ מנגו בוגר בגובה של מעל 7 מטר החל מ – 2000 ₪

מתי יש לבצע גיזום עץ מנגו?

עץ המנגו זקוק לטיפול, טיפוח ותחזוקה. אם עץ המנגו שלכם ממעט להוציא פירות וזאת למרות השקיה המרובה וכל שאר התנאים הטובים שהעץ מקבל, ייתכן מאוד שהסיבה נעוצה בכך שאתם לא גוזמים את העץ כמה שהוא באמת צריך.

עצי פרי באופן כללי חייבים את הגיזום הקבוע בגלל כמה וכמה סיבות.

ענפים מיותרים על העץ מהווים משקל מיותר על העץ מה שמשפיע בסופו של דבר על איכות הפירות שצומחים עליו. מעבר לכך, הגיזום מאפשר את השמירה על יציבות העץ כי כך ניתן לחלק בצורה שוו את המשקל שלו מכל הצדדים.

הגיזום גם פותח וחושף את חלקי העץ הפנימיים לקרני השמש שיחדרו אליו. ככל שמדובר בעץ המנגו הרי שיש לזה חשיבות רבה, היות ועץ המנגו זקוק להרבה חום ולשמש כדי להגיע לצמיחה המיטבית שלו.

הזמן הנכון לגיזום העץ הוא לקראת עונת הקיץ, עם בוא האביב, כך מכינים את העץ לקבל את המיטב מקרני השמש שמתחילים להפציע.

כיצד ניתן לדעת שהגיע הזמן לגזום עץ מנגו?

בשנים הראשונות של עץ המנגו עדיין לא יהיה צורך בגיזום. למעשה רק לאחר השנה הרביעית מעת הנטיעה של העץ אפשר וצריך להתחיל בגיזום של העץ ובעיצוב החיצוני שלו. את הגיזום יש לבצע רק לאחר עונת הפרי.

את הגיזום עושים על ידי קיטום הענפים של העץ כאשר הגיזום אמור לקצר בשליש את אורכו של הענף. הקיטום למעשה נועד על מנת שלא ייגרמו פציעות או פגיעות בענפי העץ. כאשר מדובר בעצים בוגרים הרי שהקיטום ישפיע על הופעת הלבלוב.

גיזום עץ מנגו

גיזום עץ מנגו: לבד או בעזרת גוזם מקצועי?

גיזום עץ מנגו חשוב שהוא יתבצע בעזרת אנשי מקצוע מומחים לתחום. לא משנה אם מדובר בעץ מנגו בוגר או עץ מנגו צעיר. הסיבה לכך היא היות ועץ המנגו נחשב לעץ יקר מאוד. אנחנו רוצים שהוא יניב פירות כמו שצריך וימשיך לפרוח ולצמוח.

כדי שזה יקרה, אנחנו חייבים לספק לעץ את כל התנאים הדרושים לו כאשר אחד מהם זה גיזום שייעשה בצורה מקצועית. גיזום שנעשה שלא בצורה הנכונה עלול לא רק שלא להועיל אלא אף לגרום לנזקים חמורים ביותר.

הגיזום חייב להיעשות תוך שמירה מלאה על כל המטרות אשר לשמן מבצעים את הגיזום. כמו האפשרות לחדירת אור ושמש אל חלקי העץ הפנימיים, הפחתה ממשקל העץ והסרה של הענפים שמפריעים לצמיחה של העץ.

אדם שלא מצוי בכל התחום הזה של גיזום עצים, לא יידע מה בדיוק צריך לעשות ועל מה חשוב להקפיד בעת ביצוע הגיזום, מה שעלול להוביל לפגיעה ולנזקים בעץ היקר.

על כן, אל תהססו לפנות אל איש מקצוע לצורך ביצוע הגיזום. למרות שמדובר יהיה בעלויות גבוהות יחסית, עדיין שווה בהחלט להעניק את הטיפול היקר בעץ כי מי שירוויח מזה בסופו של דבר זה רק אתם. העץ ישיב לכם בתמורה בפירות מתוקים ועסיסיים ובתפוקה מרשימה!

אנחנו בטיפ-טופ

מה היה לנו בכתבה?

טיפ-טופ גיזום
טיפ-טופ גיזום

שירותי גיזום מקצועיים על ידי חברת טיפ טופ גיזום וכריתת עצים.
חברתנו מספקת שירותי גיזום עצים למעלה מ-25 שנים! בפריסה ארצית. במקצועיות ואחריות.

חברת טיפ טופ גיזום היא אחת החברות הוותיקות בישראל בתחום גיזום העצים, לא רק שהחברה מספקת שירותים בפריסה ארצית אלא כל השירותים הם תחת מחיר אחיד וגם תנאי השירות הם חסרי תקדים. זאת אומרת שכאשר אתם מקבלים את השירות שלנו אתם מקבלים גם אחריות על העבודה.

חברת טיפ טופ גיזום תשמח להעניק לכם שירות גם, רוצים להצטרף למגוון הלקוחות המרוצים שלנו? התקשרו כעת 050-800-4095

השאירו פרטים או התקשרו
050-800-4095

רם דגני
קרא עוד
"חיפשתי חברה שתגזום את העץ שכל-כך מציק לי בחצר, הגעתי לטיפ טופ גיזום מגוגל וישר התלהבתי מהשירות שקיבלתי, כאשר הם הגיעו לבצע את העבודה הם עשו את זה במהירות תוך שמירה על הסביבה, המון תודה לכם, תותחים!"
חנה לוי
קרא עוד
"העץ הגבוה בבניין כבר הגיע לחלונות הבתים והיינו צריכים לגזום אותו. תודה לטיפ טופ גיזום שביצעו את העבודה במהירות ולא חשוב מכך, בהירות ומקצועיות. אני ממליצה בחום."
אורן לפיד
קרא עוד
"תודה רבה על שירות לא פחות ממצוין. מהטלפון הראשון ועד סיום העבודה הרגשתי שאני בידיים טובות ומקצועיות. ממליץ בחום."
אורי כהן
קרא עוד
"תודה על עבודה מקצועית בגיזום 5 עצי דקל בחצר הבית. כיף לראות בעלי מקצוע טובים בעבודה."
סיגלית זגורי
קרא עוד
"תודה לצוות של טיפ טופ גיזום שהגיעו מהר לבצע כריתת עץ אצלנו בחצר של הבניין. הם עשו עבודה מצוינת כולל הגשת כל האישורים הדרושים. תודה רבה."
יהודה טלמור
קרא עוד
"אני רוצה להמליץ על השירות של טיפ טופ גיזום. הם עשו עבודה טובה, מהירה ומקצועית."
הקודם
הבא

יכול לעניין אותך

מידע מקצועי נוסף

גיזום עצים במרכז

כל צמח וכל עץ צריך טיפול. הטיפול הנפוץ ביותר זהו הגיזום. ברגע שגוזמים את הענפים של העץ, מעניקים לו את הטיפול הדרוש לו. זה אומר

גיזום עצים בגובה

מחירון גיזום עצים בגובה: גיזום עצים בגובה: 6 סיבות נפוצות הבנו כי גיזום עצים היא פעולה הכרחית למען בריאות העץ, המראה האסתטי שלו והשמירה על

גיזום עץ מנגו

אם אתם מגדלים עץ מנגו בגינה, אתם כבר יודעים שחלק מהשימור והטיפוח של העץ מחייב גיזום עונתי. הגיזום הוא זה שמעניק לעץ את היכולת שלו

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו - 050-8004095 דילוג לתוכן